O nás Psi Feny Odchovy Štěňata Fotogalerie Encyklopedie Štěňata Kontakt Odkazy

:: O nás

Vítejte na stránkách chovatelské stanice čínských chocholatých psů MAHTOB, jejíž vznik se datuje k roku 1980. Její název je mezinárodně chráněn v rámci FCI. Nachází se v České republice, kraji Vysočina, v malebném městě Jihlava, která je staré hornické, dokonce královské město.

Audrey Hayyah Mahtob Kynologii jsem začala brát vážněji, když k nám v roce 1986 přibyli honosní perští chrti - saluki. Toto plemeno mne okouzlilo a slabost pro ně mám dodnes. Zůstal po nich název mé chovatelské stanice MAHTOB, což je transkripce perského výrazu - měsíční paprsek. Ze zdravotních důvodů a problémů s jejich „menší skladností“ v nájemním bytě, jsem se musela s nimi časem rozloučit.

Na Světové výstavě v Brně roku 1990 jsem viděla poprve ve skutečnosti čínské chocholaté psy a bylo rozhodnuto!!!!!!! Počátkem roku 1993 našla u mne domov první naháčka a od té doby je to plemeno mého srdce. V současnosti mám u sebe psí důchodkyni Esterku a importovanou fenku Taijan Dreamer Showtime. Tento počet musí zůstat na této výši, bydlím v historickém centru města, kde to není bez občasných komplikací.

design by Jana Farníková, created by Ludmila Křížová, text & photos by Mahtob | Počet zobrazení: